Біде-що це? Історія біде від виникнення до сучасних розробок.

Біде-що це? Історія біде від виникнення до сучасних розробок.

Правила і розуміння необхідності особистої гігієни кожна людина засвоює з дитинства. Не підлягає сумніву, що вона є основою здоров’я, а також умовою для комфортного взаємодії з іншими людьми. Втім, поняття особистої гігієни у кожної епохи і кожного народу своє, а тому в цій області завжди є, у кого перейняти досвід.

 

Так, наприклад, в переважній більшості розвинених країн навряд чи можна знайти багато ванних кімнат, де не було б біде. Україна ж, як і весь пострадянський простір, в цьому плані пасе задніх. Комусь не вистачає місця, щоб встановити біде, хтось економить гроші. Але у більшості людей просто немає об’єктивної інформації про необхідність даного виду сантехніки.

Біде: історична довідка

Точних історичних даних щодо винаходу біде немає. Одні джерела стверджують, що перші згадки про нього знайдені в Італії, інші приписують його французьким придворним меблярам. Відомо, що перші біде, якими користувалися знатні персони, стояли в жіночих будуарах. Хоча є і більш пікантна точка зору щодо появи біде. Деякі історики вважають, що першими користувачами були зовсім не шляхетні дами, а жінки в публічних будинках.

Крім європейських країн, на першість у винаході біде претендують араби. Як доказ вони наводять результати археологічних розкопок в ході яких були знайдені житла з окремими маленькими кімнатками з чашами в підлозі, які розцінюються, як прототипи біде.

Лише до початку XX століття біде перестало бути частиною інтер’єру спальні і стало частиною ванної кімнати. А вже через 80 років в прогресивної Японії з’явилися перші електронні біде. Більшість же людей знають цей вид сантехніки як фаянсову чашу зі змішувачем, яка з вигляду найбільше нагадує унітаз. Незважаючи на те, що розвиток цієї галузі зробив  великий крок вперед, такі моделі до сих пір активно використовуються у вбиральнях по всьому світу.

Географічне поширення біде

Ми вже згадали, що в країнах колишнього СРСР навіть на сучасному етапі люди не часто встановлюють біде в своїх санвузлах. Європа, а конкретніше Італія, Франція, Іспанія і Греція в цьому плані набагато більш прогресивні. Це підтверджують численні туристи, які побували в зазначених країнах і на власні очі переконалися, що майже в усіх готелях, квартирах і приватних домоволодіннях є біде.

У мусульманських країнах чистоті та гігієні приділяється особлива увага, оскільки для них це одне з релігійних питань, а не особистий вибір людини. Тому в таких країнах як ОАЕ, Кувейт, Ірак, Саудівська Аравія в вбиральнях майже не буває туалетного паперу, її замінює біде.

Як не дивно, санвузли в розвиненій Північній Америці рідко обладнані цим сантехнічним пристосуванням. На відміну від її Південної сусідки, де в багатьох країнах воно є обов’язковим елементом ванної кімнати, а також вагомою підставою для підняття ціни на нерухомість.

Але все ж зразком в плані використання біде можна вважати Японію. Тут люди не тільки не уявляють повсякденне життя без цього сантехнічного пристрою, але і з інтересом відстежують новітні розробки в цій галузі. Електронні біде для японців – це звична річ.

Призначення біде

Так все ж таки, що таке це біде? Це примха, дурне марнотратство чи необхідна річ в кожному будинку?

За відповіддю  можна звернутися до медицини. Біде покликане робити те, для чого багато людей використовують туалетний папір, а саме для очищення і осушення області ануса і промежини після відправлення природних потреб організму. Мало хто детально розглядає це питання, але хіба можна це назвати ефективним очищенням?

Використання туалетного паперу – це непотрібний додатковий контакт рук з геніталіями, що йде врозріз з нормами гігієни. Особливо це неприйнятно для жінок. Наприклад, цистит – це переважно жіноче захворювання. Чому? Паралель провести нескладно, більшість випадків пов’язана з недостатньою гігієною. Крім того, навіть самий ніжний і м’який туалетний папір подразнює шкіру і завдає слизовій мікротравм. Це, знову ж таки, сприяє розвитку численних захворювань.

Біде робить вбиральню чистішою, що в результаті покращує гігієну в усьому будинку і знижує ризик кишкових інфекцій і зараження гельмінтами. Яким чином? Прослідкуйте весь шлях відвідування туалету, і все стане зрозуміло. Людина справляє нужду, потім обробляє туалетним папером потрібну область. Після цих маніпуляцій, тими ж руками він чіпає зливну кнопку унітазу, а потім і свій одяг. Руки людина, звичайно ж, вимиє. Але в тому ж одязі він йде на кухню, спілкується і контактує з членами сім’ї. Не занадто гігієнічно, правда? Якщо ж людина користується біде, то участь рук в відвідуванні туалету не потрібна зовсім. А це найважливіший критерій чистоти в усьому будинку.

Сучасні і прогресивні медики усього світу наполягають на тому, щоб біде стало обов’язковим елементом санвузлів у всіх будинках. Навіщо? Для ідеальної чистоти, гігієни і свіжості кожен день, після кожного користування туалетом.

Кілька істотних аргументів на користь біде

Можливо, комусь аргументи про чистоту, гігієну і користь для здоров’я видадуться надуманими. Справді, адже завжди можна прийняти душ, якщо відчуваєш необхідність в цьому, в крайньому випадку – скористатися антибактеріальними серветками, а після туалету ретельно вимити руки. Все це так, але є й інші випадки, в яких біде стає просто незамінним:

1. Вагітність

Утримувати зовнішні статеві органи в чистоті на великих термінах вагітності дуже важливо, але неймовірно важко. Великий живіт не дає зігнутися і дотягнутися до потрібних ділянок тіла. Біде зробить все самостійно, а жінці залишається тільки сидіти.

2. Післяпологовий період

Пологи, що пройшли природним шляхом, та ще із застосуванням епізіотомії дуже болючі для жінки. Навіть сам процес сечовипускання або дефекації приносить неприємні відчуття, а іноді і біль, тому про використання туалетного паперу або серветок не йде навіть мови. М’який струмінь води з біде зробить інтимну гігієну після пологів безболісною і безпечною.

3. Критичні дні у жінок

У цей період жінці як ніколи необхідна свіжість і чистота, захист від бактерій і неприємних запахів. Гінекологи стверджують, що саме в дні менструацій жіноче здоров’я стає вразливим. Біде дозволить підтримувати чистоту статевих органів з кожним відвідуванням туалету.

4. Геморой і операції на прямому кишківнику

В цьому випадку призначення біде – це м’яке, дбайливе і ефективне очищення уражених ділянок. Крім того, хворі зможуть стежити за своєю гігієною самостійно, обходячись без послуг доглядальниць.

5. Старість

Люди похилого віку більш за інших мають потребу в комфорті, чистоті і спрощення щоденних ритуалів. Біде у ванній кімнаті батьків похилого віку дозволить їм довше залишатися самостійними.

Крім усього вищезгаданого, не варто також ігнорувати і екологічний аспект використання біде. Встановлюючи це сантехнічне чудо в свою вбиральню, людина відмовляється від туалетного паперу, виробництво якої пов’язане з вирубкою лісів, використанням хлору і тратою величезної кількості води.

Переваги сучасних розробок

Ми вже переконалися, що біде – це річ не тільки надзвичайно зручна, але і просто необхідна для всієї родини з медичної точки зору. Тільки як же бути, якщо ставити його нікуди? Багато сімей живуть в таких квартирах, де площа санвузла ледь дозволяє втиснути туди ванну, унітаз і пральну машину, що вже говорити про біде!

У таких випадках набувають актуальності надсучасні розробки японських умільців. Йдеться про електронні унітази і електронні кришки біде, які об’єднують новітні досягнення в галузі електроніки та сантехніки. Зупинимося докладніше на відмінностях і функціях кожного з названих пристроїв.

Вибір між  електронним унітазом та кришкою-біде

Електронний унітаз об’єднує в собі функції звичайного унітазу і біде. Тобто його можна назвати пристосуванням 2 в 1. Як це працює? Справивши нужду, людина натискає відповідні кнопки на пульті управління, включаючи, таким чином, режим біде. Такий розумний унітаз передбачає демонтаж старої сантехніки, тому його доцільно ставити на стадії ремонту, заміна у ванній кімнаті з готовим ремонтом може принести певні незручності.

Тим, хто не готовий позбутися звичайного фаянсового унітазу, але при цьому хоче придбати біде, пропонують електронні кришки-біде. Вони володіють всім функціоналом описаних вище електронних унітазів, але при цьому монтуються на місце звичайної кришки.

Функції електронних унітазів та кришок-біде

Описувані сантехнічні новації мають повний набір функцій для того, щоб зробити відвідування туалету максимально комфортним і гігієнічним. Розділяють кришки біде керовані з пульта і кришки біде з бічною панеллю керування.

Пульт і панель управління регулює розташування струменя (з урахуванням анатомічних особливостей різних людей), температуру води і інтенсивність її подачі. Деякі нові моделі оснащені функцією пульсації, що забезпечує масаж. Після миття електронне біде включає режим подачі теплого повітря, висушуючи промежину і виключаючи необхідність використання рушників або серветок.

Окремо потрібно сказати про покриття кришок-біде і електронних унітазів. Це високотехнологічне антибактеріальне покриття із застосуванням іонів срібла, яке виключає розмноження мікроорганізмів. Тому, коли ваша шкіра стикається з сидінням, а пальці натискають кнопки пульта, можна бути впевненим в абсолютній чистоті всіх поверхонь. Форсунка, яка безпосередньо здійснює обмивання, у всіх моделях має функцію самоочищення перед використанням біде і після цього.

Крім названих можливостей кришок-біде і електронних унітазів, вони також мають значний список додаткових опцій на зразок підсвічування, підігріву сидіння, регулювання температури води і повітря, дезодорації і навіть музичного супроводу.

Підведемо підсумки

Сучасні електронні моделі біде і унітазів – це не просто данина часу на кшталт смартфонів або планшетних комп’ютерів. Дані сантехнічні винаходи можна вважати необхідною умовою для підтримання інтимної гігієни, збереження здоров’я всіх членів сім’ї, збільшення загального рівня чистоти всього будинку і, звичайно ж, просто для комфортного задоволення природних потреб організму.

Електронні біде – це своєрідна прикмета часу, і, якщо вже людині доступні надсучасні технології, що вражають своїми можливостями, то чому б їх не направити на забезпечення власного комфорту? Багато людей, що стежать за технічними новинками, вже оцінили всю красу розумної сантехніки і підтверджують, що установка електронного біде в домашньому туалеті – це найважливіша інвестиція в здоров’я кожного члена сім’ї.

  • Поширити:
Читайте також:
Порівняльна таблиця кришок-біде
Порівняння біде з пластиковою форсункою із біде з фосрункою із нержавіючої сталі
Кришка-біде або електронний унітаз з біде?
мишень
декоративные линии
Де
подивитися
контакти нашого шоуруму
ТЦ "4room" (-1 поверх)
с. Петропавлівська Борщагівка
ул. Петропавлівська, 6
Салон Wellco
Графік роботи:
Пн-Нд 1000 - 1930
096 208 73 02 094 440 43 60
японское дерево
Отримайте консультацію
спеціаліста
Тут ви можете задати будь-яке питання і отримати консультацію наших фахівців по будь-якому товару, представленому в нашому магазині.

    Дякуємо!
    ваше повідомлення успішно відправлено!
    Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
    стрелка вверх стрелка вверх золотая вгору